Czy Syriusz obiecuje zaszczyty i sławę?

Redaktorzy Bazy Horoskopów PTA w zajawce do horoskopu Leona Knabita, która pojawia się na ich fanpage, usiłują nas przekonać do tego, że Syriusz na MC „obiecuje zaszczyty i sławę, zaś przywódców czyni niepokonanymi”. Wyobraźmy więc sobie taką hipotetyczną sytuację — przed powstaniem styczniowym do autora tej treści zwracają się osoby proszące o opinię na temat Mariana Langiewicza, generała i dyktatora powstania styczniowego (horoskop w BH PTA). — Czy ta osoba na przywódcę powstania się nada? — pytają. Astrolog zerka w horoskop i stwierdza, że u Langiewicza Syriusz znajduje się na MC, co czyni go niepokonanym. No i pudło, gdyż „po bitwach pod Chrobrzem i Grochowiskami [Langiewicz] załamał się, opuścił teren walk i przeszedł do Galicji”źródło.

Zwróćcie uwagę, że horoskop Langiewicza znajduje się w BH PTA. Tak więc by nie narażać się na śmieszność, przed opublikowaniem treści o niepokonanym przywództwie osoby z Syriuszem na MC, wystarczyło przeszukać swoją własną bazę danych. Jak widać autor zajawki tego nie zrobił.

Na marginesie dodam, że w ramach szukania dowodu na bezpodstawność tego twierdzenia znalazłem również horoskop Wiktora Janukowycza, prezydenta Ukrainy, który w 2014 roku został odsunięty od władzy. Jego horoskop w Astro Databank ma rating C i dlatego nie posłużyłem się nim do obalania pseudonaukowych przesądów lansowanych przez redaktorów Bazy Horoskopów PTA.


Komentarz BH PTA do tego tekstu znajduje się na fanpage Astrologia krytycznie.